Hogyan hat az álmainkra az alkohol?
2010.05.15. 08:00
Ha elalvás előtt alkoholt fogyasztunk, akkor többször és élénkebben emlékszünk álmainkra, valamint gyakorivá válhatnak a rémálmok is. Az alvás egyes szakaszai közül az alkohol a mély alvást is magába foglaló NREM (gyors szemmozgás nélküli) szakaszokat erősíti és hosszabbítja meg, míg elnyomja a REM (gyors szemmozgásos) szakaszokat. Általában álmaink az utóbbi szakasz alatt játszódnak le. Ahogy az éjszaka során a véralkoholszintünk folyamatosan csökken, úgy ez a hatás megfordul, és túlsúlyba kerül a felületes alvás. Ekkor gyakrabban ébredünk fel, és a megszokottnál többször emlékszünk az álmainkra.
Az ember jogosan gondolhatná akkor, hogy amennyiben biztosítani tudnám egész éjszaka a megfelelő véralkoholszintemet, akkor garantálhatnám a nyugodt, mély alvást. Ebben logikai hiba nincsen, de a gyakorlat mégsem ezt igazolja. A legpihentetőbb, legegészségesebb alvást mindenféle tudatmódosító szerek, vagy mérgek nélkül tudjuk elérni.
Jó éjszakát!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.